PDA

View Full Version : Sonunda Nurgül'de ödüllü oldu

ÇaKıR-
04-30-2008, 07:07 PM
Sonunda Nurgül'de ödüllü oldu

Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri renkli görüntülere sahne oldu
30 Nisan 2008 / 18:33

http://www.ensonhaber.com/images/news/108075.jpg
Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri renkli görüntülere sahne oldu. Sunuculuğunu Kerem Alışık ve Berna Laçin’in yaptığı ödül törenine Nedim Saban’ın ödül vermek için sahneye elinde ödül heykelciği ve bir muz ile çıktı. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin yıkılmasını protesto eden Saban, “Bir normal ödül bir de bu muzla geldim. Bir gün inşallah Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ni de yıkmazlar. Yıkılmadık yer kalmadı. Bende onlara muz gönderiyorum. Yıkanların inşallah ayağı kayar da düşerler” diyerek elindeki muzu sahneye fırlattı.
Karı-koca ödül aldı
Ödül töreninde sinema kategorisinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü “Adem’in Trenleri” filmiyle Nurgül Yeşilçay kazanırken eşi Cem Özer’de aynı filmdeki rolüyle “Yılın En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. Yeşilçay ve Özer çifti evlerine iki ödül ile birlikte döndü. “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Nurgül Yeşilçay’a kaptıran Özgü Namal geceden erken ayrıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgü Namal, “Bizim Nurgül ile aramızda bir sorun yok. Sizin görmediğiniz yerlerde zaten biz kendisi ile görüşüyoruz. Nurgül’de çok iyi bir oyuncu. İnsanın rakibinin olması güzel bir şey” dedi.
İşte ödül alanlar
Sinema dalında
Onur Ödülü: Müjde Ar
Kadın Oyuncu: Nurgül Yeşilçay
Erkek Oyuncu: Yetkin Dikinciler ve Cem Özer
Yardımcı Kadın: Gülsen Tuncer
Yardımcı Erkek: Ali Atay
Tiyatro dalında
Onur Ödülü: Nedret Güvenç
Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl
Erkek Oyuncu: Mehmet Ali Kaptanlar
Yönetmen: Genco Erkal.