PDA

View Full Version : şemdinli iddanemesi(merak edenler için full)

Tathar Elanessé
03-09-2006, 09:21 PM
http://rapidshare.de/files/15093380/semdinli_iddianamesi.doc.html

scarface
03-10-2006, 01:36 AM
72 sayfalık iddianameden kesit:
...SORU - Peki. bu Ali Kaya 80 tane işadamını sorguladı...
CEVAP - 90 tane diyor, bana söylediği o yani.
SORU - Bu 90 işadamının, Diyarbakır'da, sizin dışınızda hiç kimse bu Ali Kaya'dan davacı, şikâyetçi yahut bu gruptan şikâyetçi oldu mu olmadı mı?
CEVAP - Çok önemli bir soru. Millet o kadar korkutulmuş ki Beyim, bunları bir Azrail gibi; yani, aman, bir daha gözaltına alınmayayım, bir daha benim...
Terör nedir? > baskı, korkutma, yıldırma.
Yeşil zamanında da bir nev' terör estirilmişti > yani açıkçası teröre terörle karşılık verilmişti. Eğriye eğri doğruya doğru durum bu...
Yanlış mı? Doğru mu? Tartışılır........
Mesele bu "derin devletin yaptığı yasa-dışı işlerin haklı görülüp görülmemesidir. Yorum yazacak olan olursa sevinirim........

GeCeLeR
03-10-2006, 04:00 AM
derin devletin adı üstündedir ..
burası mezotampa buradaki kavga tarihle yaşıt !!!
bundan dolayı derin devlet diye nitelendirdiğimiz şey kılıfı uydurulamayan minareleri çalan hırsız gibidir...
Devlet bazen kendi belirlediği yasanın dışına da çıkar çıkmayıda bilmelidir..
öle insan hakkı cary curt diye kimse sokağa dökülmesin söz konusu devletin bekası ise yapılması gereken yapılmalıdır..
Beka kavramının içinde bulunan türk silahlı kuvveletleridir..
Her olayı içinde çözen özerk bir yapıya sahip olan ülkemizin bu en değerli kurumu haksız ve yanlı politakalarla yıpratılmaya çalışılmaktadır.
Hiç kimse oyuna gelmesin...
Her zaman değişmez tek bir kural vardır "tsk ' nın yedeği yoktur,lütfen düzgün kullanınız"
Saygılar
GeCeLeR

bluekeys™
03-10-2006, 09:33 AM
murat dediklerine katılıyorum en çokta "tsk ' nın yedeği yoktur,lütfen düzgün kullanınız" devlet kişilerden üstündür kimse bütünlüğü bozmaya halkın beynini bulandırmaya yönelik oyunlar içerisine girmesin...

Tathar Elanessé
03-10-2006, 10:00 AM
benim fikrim sudur arkadaşlar hiç kimse,hiçbir kurum, buna ister devlet deyin ister derin-devlet deyin isterseniz tsk deyinkendi vatandaşından üstün degildir .
tabi burada suda çoooook muhim vatandaşında elleri ve alnı temiz olacak..! benim karşı oldugum milletin parasınla sefa surenler bu politikacı olmuş asker olmuş fark yapmaz,kimse suçlu cezasını çeksin bu adam vatanını koruyor oyuzden bu çooook yesin onun hakkı var biz goz yumalım olmaz.tamam tsk nin ne kadar şerefli oldugunu biliyoruz ona kimsenin lafı yok ama gerçekleride gormezden gelmeyelim......!

scarface
03-10-2006, 03:35 PM
Ben de şöyle düşünüyorum: "kontrolsüz güç, güç değildir!"
Yetki verilen şahıslar kanunları kendi çıkarları için de çiğneyebiliyorlar! Tartışmasına girmek istemem ama bu durum oluyor gerçekten...
İkinci bir durumda bu: böylesi oluşumlar "nokta operasyonlar" için kullanılmalı, yoksa kahvehaneye, kütüphaneye bomba atmak iş değil bence..!

Tathar Elanessé
03-11-2006, 10:30 AM
bugun guneydoguda bu tur olaylar yapılıyor ve ben inanıyorumki bu olayların birçogu scarface arkadaşımızın belirttiği gibi bireylerin kararlarınla yapılıyor yani tsk nin istegi ve bilgisi dısında,tamam guneydogu sorunlu bir bolge ve bu işleme maruz kalanlar turk vatandaşıda olabilirler ama elleride kanlıdır,pkk yandaşıdır,yatakçısıdır veya bi fiil organizasyonun içinde bulunan kişilerdir,
fakat bir gun burada ki sorun oyle veya boyle bir şekilde bitecek ozaman bizim yasadışı çalışmaya alışmış ve artık herturlu potansiyel suça yatkın şahıslarımız ne olacak emekli olup dometes yetiştereceklerini sanmıyorum tekrar aramıza donup iş yapacaklar,ozaman bu silahların yuzumuze donebilecegini dusunun. bu çooook tehlikeli bir oyun......! hemde çoooook

akinci
03-11-2006, 01:45 PM
ellerine sağlık dostum

destdur
03-11-2006, 02:01 PM
herşey ortada burda kürt türk çatışması yapılmak istenıyor.güneydoğu anadolu bölgesinde olup bitenlerden tsk lerinin bu olaylardan kesinlikle haberi vardır. tsk lerinin bu olaylar karşısında aldığı tavır bize şemdinli olaylarının derin devlet yani jitem ve miti aklımıza getiriyor bu olaylardan onların parmağı kesınlıkle var.kendimizi kandırmıyalım bakın haberleri hergün bir çete çökertiliyor içinde bilmem jandarma komutanı ,emnıyet müdürü vs bu çetelerin liderleri çıkıyor...şemdinli olayı ise derin devletın varlığının bir kanıtıdır...

destdur
03-11-2006, 02:03 PM
paylaşımın için saol...

akinci
03-11-2006, 05:35 PM
derin devlet ne ya bu az pilav üstü kuru gibi birşeymi. bu cümleleri yazan arkadaşlar hangi gezegende yaşıyor yada hiçmi etrafta olan bitenle ilgilenmiyor. ülkelerin nasıl yönetildiğini sanıyorlar. CIA , KGB , MOSSAD , MI5 ne yapıyor sanıyorsunuz.

CaKaLBoT
05-07-2006, 02:54 PM
o zaman oraya gidelim.malum kitapçıdan pkk'ya nasıl üye olunur adlı bir kitap alalım.malum bir gün bu olaylar bitecek silahlar bize dönmeden işi sağlama alalım.

rohat
05-15-2006, 08:47 PM
Suclu babanda olsa soylemeyi bilmeli insan,tsk adina leke gelmemesi icin en kisa zamanda icinde bulunan kirli elleri turk adeletine teslim etmelidir