Tekli Mesajlari izle
Eski 04-20-2010, 03:19 AM   #24
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen

Aşkın güzelliğini ayrılığa bile aksettirmek mümkün mü? Bir kadında bu kadar güzel duygular yaratmak, öyle ki terk ettiğinde bile sana tapıyor olsun. İşte böyle olmalı bir erkek:

------

"vakit ayir(a)madiysan da saglik olsun. vardir bir bildigin... sana hep inandim ben.. gorusebilseydik, asagida okuyacaklarini soyleyecektim sana..

iste kalbim, masanin uzerine koyuyorum yine.. hic saklamadigim, aslinda senin bildigin “ben”...

“tesekkur”ler, “keske”ler ve isin asli..

“tesekkur”ler

- olmani istedigimde –kendi isteginle- yanimda oluverdigin icin
- tophane, fransiz sokagi, pia, sinema, on numara, ortakoy, bekri, kupeste’deki mesafeli yakinliginla kalbimi titrettigin icin
- beni “isik” diye tanimladigin sure icin
- hayatini benimle paylastigin zamanlar icin
- takside verdigin sam fistiklari icin
- elimi avuclarinin arasinda erittigin icin
- annenle konustugunda yuzundeki samimiyeti izlememe izin verdigin icin (o kadar guzeldi ki)
- koluna girmeme, omuz basini opmeme, saclarini koklamama izin verdigin icin
- gogsumun uzerinde uyukladigin icin
- dudaklarimda biraktigin tat icin
- bir tesekkur de “yukaridaki”ne.. zor zamaninda sana yardim etmesi icin dua ettigimde beni duydugu icin..

“keske”ler

- uzun yollar yapsaydik demir atla ya da degerli’yle (*)
- adana’ya gidip cilgin teyzenle tanisabilseydim
- yollardan gelip yol yorgunluðu yasasaydik birlikte
- tavla turnuvalarimiz olsaydi
- sahillere gidip, tranquilla’da nehrin ustunde kahvalti yapabilseydik
- pembe bluzumu giyip pembe rujumu surerken ben, sen aynadan beni izleseydin, ben bir gece sirf senin icin “guzel” olsaydim
- sana surprizler yapabilecek kadar “zaman”im olsaydi
- birlikte uyuyup birlikte uyanabilseydik
- market alisverisi yapip evde yemek yapabilseydik
- kis gecelerinde battaniye altinda film izleyebilseydik
- seni askere ugurlasaydim gozyaslariyla
- yuzume dolu dolu baksaydin, susarak anlasaydik birbirimizi
- sonradan okudugumuzda cok gulecegimiz asker mektuplari yazsaydin sen bana
- onca emek verdigin, “bir kadin icin yapilabilecek her seyi yaptim” cumlendeki kadin ben olsaydim da baska bir “son”umuz olsaydi

aslinda ben seni kalbimde, aklimda degil, basimin uzerinde tasirdim. durmaksa durmak, gitmekse gitmek, kalmaksa kalmak.. ama seninle...

borcum var sana.. beykoz’da krep.. hak kalmasin ustumde.. helal et.
gelincik recelinin dibini bana getirecektin, tadimlik.. o senin, afiyetle..

o gece sana bagirdigim icin cok uzuldum sonralari... oyle ya, delikanlica anlatmistin karisikligini.. ama terkedilen bendim. ruhum o an bunu gormek istedi, seni anlamak yerine..

bir de gecenin kor vakti, eve kahve icmeye cagirdiginda suruklene suruklene ortakoy'e gelmene neden oldugum icin uzuldum sonralari.. “carpediem” iste...

seni sana emanet ediyorum. “yukaridaki” zaten goz kulak olacak sana.. soz verdi bana :
- isyerinde isler yolunda gidecek
- istedigin fotograf makinesini en kisa zamanda alacaksin
- derin sular seni bekliyor, ikinci yildiz yakinda..
- oben gelip ailenin yaninda olunca gonul rahatligiyla gideceksin askere ve askerde rahat bir yerde olacaksin
- fistik ticaretinde isler yolunda gidecek, belki de adana’dan cikan ikinci “aga” sen olacaksin
ben ne yapacagim:

- bir sure geri donmeni bekleyecegim
- gelmedigini kalbime gosterecegim. ( soyluyorum, anlamiyor, anlayacak. o kadar! )
- tansiyonumu normale dondurecegim.( dusuk dusuk, nereye kadar? )
- degerli’yle(*) yol yapacaðiz.
- yillar sonra mugla’daki evimin verandasinda Duru’ya seni anlatacagim:

“bak guzel kizim, bu resimde gordugun esmer adama ilk goruste asik oldum ben..

dusunsene, bir yerlerdeyken onu hatirliyor, o yeri onunla yasamak istiyorsun. 28 yildir hayatinda olmayan biri icin endiseleniyor, meraklaniyor, uzuluyor, seviniyorsun. “o” seni heyecanlandiriyor, kizdiriyor, ellerini titretiyor.

sonra bir gun geliyor, senin gozlerinin icine bakarak, senin o’nun hayatina getirdigin sanstan, feribotta karsilastigi adamin hayata ve aska dair ettigi cumlelerdeki isaretten bahsediyor. gozlerin doluyor. karsinda, gecmisi ile bugunu arasinda kalan ve durustluk gosteren biri duruyor.

sonra soguk bir istanbul gecesinde romantik sarkilarin calindigi bir konserde, soyledigi butun guzellikler icin ona tesekkur etmeye karar verip yanagina icten bir opucuk birakiveriyorsun ve o, nazikce elini tutuveriyor senin.. aglamak istiyorsun.

guzel kizim, Duru kizim, masal gibi, degil mi?
ve gunun birinde, bu koyu tenli Cukurova adami yalniz kalmak istedigini soyledi.
gitti.
hicbir sey yapamadim.
o kadar aciksozluydu ki, kizamadim, kusemedim bile.. uzuldum sadece.. cok uzuldum.. bir dolu “keske” kaldi cebimde..”
.
.
.

iste boyle guzel gozlu sevgilim..
aslýnda bunca sozun bile adi yok, yeri yok.

ozledim seni ben..
saclarinin kokusunu ozledim.
buralarda cok aradim kokunu duymayi.. olmadi.

yarin aksam cunda’ya gidiyorum. saclarinin kokusu ordadir belki, denize birakmissindir belki.. ozlemimi giderir bir sure... sonrasý mý? bilmiyorum.

seni guzel anilarda hatirlayacagim ve iyilikle anacagim.

ben senin “sans”indim, sen benim “huzur”um.. teget gectik birbirimizi

“hic”, “yok”tan iyidir. umarim yok olmamissindir. asil guzellik; “iyi” olmak “iyi” kalmak..
styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla