www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Trabzonspor

Trabzonspor Trabzonspor ilgili herşey bu bölümde.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-23-2009, 11:28 AM   #1
Author41
Daimi Üye

Kayit Tarihi: Jun 2009
Mesajlari: 640
Teşekkür Etme: 1
Teşekkür Edilme: 30
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 84106
Rep Puanı : 67290
Rep Derecesi : Author41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond repute
Belirlenen Hugo!

Hugo!

Trabzonspor, aradığı hocayı Belçika´da buldu. Ülkesinde 4 kez yılın hocası seçilen Hugo Broos, Anderlecht ve Club Brugge´ü de şampiyonluğa taşıdı. 2 yıllık imza bugün

İşte, ‘ismi tartışılmayacak’ diyen yönetimin türkiye’ye getirdiği ‘dünyaca ünlü’ hoca:
Ligin bitmesine 5 hafta kala istifa eden Ersun Yanal’ın ardından 4 koldan teknik direktör arayışlarına başlayan ve gündemine yerli-yabancı sayısız ismi alan Trabzonspor’da nihayet mutlu sona ulaşıldı. Eriksson, Souness ve Vahid Halilhodziç başta olmak üzere çok sayıda hocayla görüşen Bordo-Mavililer, son kararını Hugo Broos’tan yana kullandı. 57 yaşındaki Belçikalı dün öğle saatlerinde İstanbul’a geldi ve el sıkışıldı. Bugün 2 yıllık anlaşma imzalaması bekleniyor.
Yunanistan’da hüsranÜlkesi Belçika’da 4 kez yılın teknik direktörü seçilen, ayrıca Anderlecht ve Club Brugge ile şampiyonluk yaşayan Broos için Başkan Sadri Şener’in daha önce Trabzonspor’da görev yapmış olan Urbain Breams ve Georges Leekens’ten görüş aldığı bildirildi. Her iki ismin de Broos için çok olumlu referans verdiği vurgulandı. Belçikalı’nın ülkesi dışındaki tek deneyimi ise pek iyi geçmedi. Geçtiğimiz sezon Yunanistan Ligi’nde Panserraikos’ta çalışan Hugo Broos, takımının küme düşmesine engel olamadı.

Yorum....
Trabzon’un yeni hocası Hugo Broos ne yapar?
İşi çok zor!
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Hugo’nun Türkiye’ye gelişine şaşırdım. Kamerun Milli Takımı’nın başına geçmesini bekliyordum. Çünkü oradan ciddi bir teklif almıştı. Kendisi genelde Belçika’da çalışan bir isim. Son Yunanistan macerasının hiç başarılı geçtiğini söyleyemeyiz. Panserraikos gibi çok bilinmeyen bir takıma giderek zaten bir kumar oynamıştı. Devre arasında başına geçtiği takımı, kümede tutmayı başaramadı.
Teknik direktörlük kariyerine başladığı Club Brugge ile önemli başarılara imza attı. Daha sonra Mouscron’da görev aldı. 2002’de başına geçtiği ülkenin diğer büyüğü Anderlecht’e de şampiyonluk sevinci yaşattı. Ancak 2005 yılında üst üste yaşanan başarısız sonuçların ardından kariyerinde ilk kez kovuldu. İki sezon çalıştırdığı Genk’te de aynı sonla karşılaştı. Ancak Hugo Broos, Belçika futbolunun yetiştirdiği önemli futbol adamlarındandır... Avrupa genelinde çok tanınmamasının nedeni genelde dışarı açılamamasından kaynaklanıyor. 4 kez yılın teknik direktörü seçildi.
Gelenekçi bir antrenör
Taktik açıdan gelenekçi bir teknik direktör. Görev aldığı takımlara 4-4-2 oynatıyor ve bu sistemden vazgeçmiyor. Kibar ve centilmen biri, medyayla diyaloğu iyidir ve aynı zamanda pozitif bir insandır. Kendisi yeşil sahalardan geldiği için futbolcularla iletişimi çok iyidir. Genelde iyi ilişkiler kurar. Zamanında milli takım seviyesine kadar yükselmiş çok iyi bir stoper olduğu için görev aldığı takımlarda savunma anlayışına çok önem verir.
Türkiye’de çok zorlanacağını düşünüyorum. Trabzonspor’un kadro yapısını tam bilmiyorum ama Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi rakiplerle yarışmasının hiç de kolay olmadığını tahmin ediyorum. Ayrıca Türkiye Süper Ligi, mücadele ve sertlik açısından Belçika futbolunun önünde. Yani Broos’un Belçika’da kazandığı başarılar, Trabzonspor serüveni öncesi çok belirleyici bir referans olmaz.
Author41 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari