www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Kültür & Sanat > Eğitim Ve Öğretim > Üniversiteler / Liseler

Üniversiteler / Liseler Üniversite ve Liseliler Burası Sizin Tartışma Ve Kaynaşma Platformunuz

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Prev önceki Mesaj   Sonraki Mesaj Next
Eski 09-22-2006, 03:26 PM   #11
CaKaLBoT
ÇaKaL Üye

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 1,791
Teşekkür Etme: 0
Teşekkür Edilme: 88
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 26295
Rep Puanı : 76884
Rep Derecesi : CaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond repute

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1997
Rektör: Prof. Dr. İlhan Yücel
İletişim bilgileri: Adana Mersin karayolu üzeri Yenice
Tel: 0 324 651 48 00
Faks: 0 324 651 48 11
Öğrenim dili: İngilizce
Türü: Vakıf

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 3
MYO: 1
Öğrenci sayısı: 772
Akademik personel: 77

Rektör Prof. Dr. İlhan Yücel; "Sevgili öğrenciler sizler yirminci yüzyılın sonunda öğretime başlayan ve yirmibirinci yüzyılda mezun olarak böylece Çağ'ı gerkeç anlamıyla bir bilim yuvasında Çağ Üniversitesi'nde aşan Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimiz ve geleceğimizsiniz" Bir doğa cenneti Akdeniz bölgemizin tek vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi Baydoğan Eğitim Vakfı tarafından kuruldu. Üniversite Mersin karayolu üzerinde Adana'ya 22, Mersin'e 40, Tarsus'a 18 km. uzaklıkta bulunuyor.
150.000 metre kare yeşil alan üzerine kurulu olan üniversitenin amacı; "bölgede evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, insanı seven çağdaş ve küresil eğitim standartlarında yüksek öğretim vermek" olarak belirtiliyor.
Öğrenim dili İngilizce olan üniversiteden mezun olan her öğrencinin İngilizce bilgisi yanısıra Almanca, Fransızca, Japonca, Rusca dillerinden birisini ögğrenme zorunluluğu bulunuyor. Üniversite bilgi işlem merkezi öğrencilere eğitim hizmeti vermenin yanısıra, akademik personel öğrenci işleri ve kütüphane bilgi sistemleri gereksinimleri doğrultusunda sistem geliştiriyor. Üniversitede derslikler, öğrenci katılımlı sınıf içi etkileşimine olanak tanıyacak şekilde küçük sınıflardan oluşuyor.
Kampüs içinde öğrencilerin çeşitli sportif faaliyetlere aktif olarak katılımlarını sağlamak için bir kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha ve açık basket, voleybol, futbol sahaları bulunuyor. Sportif amaçlı etkinlikler üniversitede öğrenci konseyi tarafından spor klüpleriyle yürütülüyor.

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari