www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 11-23-2005, 02:39 AM   #11
cilvenaz
Yeni Üye

Kayit Tarihi: Nov 2005
Mesajlari: 5
Teşekkür Etme: 3
Teşekkür Edilme: 0
Teşekkür Aldığı Konusu: 0
Üye No: 2831
Rep Puanı : 10
Rep Derecesi : cilvenaz is on a distinguished road

siteye girdimm oyle bakinirken soylemek istediklerim yani bu bolumu gordum va basimdan gecen bir olayi yazmak istedim ama ne kadar acayipki bu konuda ben yanliz degilmisim, ayni olay benimde basima geldi. benim erkek arkadasim birkac hafta once benden ailesi beni istemedigi icin ayrildi bu konuyu baslatan arkadasin durumunu bilmiyorum ama bizimkisi baya ciddiydi, evlenmek istiyorduk. su anda erkek arkadasim ne benle nede degil, beni ariyor ozxledigini soyluyor gorusuyoruz ertesi gun gidiyo ailesiyle konusuyo ondan sonra bana soguk davraniyor. ne yapicagimi sasirdim onu cok seviyorum onla ailesinin arasina giremem o yuzden kendi kendimi yiyip bitiriyorum. herkesn durumu farklidir tabi ama benim bildigim anne babalar cocuklarini karsilik beklemeden severler ve ne olursa olsun cocuklarini birakmazlar darginliklar oabilir ama sanirim o riski almakta kisiye gore degisir, neyse bu konuda fazla dertli oldugumdan derinlere girdim galiba...ben bu arkadasa derimki eger kalbinde gercekten aileni istiyosaan dogru secimi yapmissin ama emin degilsen o zaman bence tekrar dusun sonucta bu senin hayatin, unutma ailen sirasini savmis hayatlarini kurmus sira sende...

not: kelin ilaci olsa kendi basina surermis ...
cilvenaz Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 11-23-2005, 11:02 PM   #12
derin_darbe
Yeni Üye

Mesajlari: 25
Teşekkür Etme: 4
Üye No: 3496
Rep Derecesi : derin_darbe is on a distinguished road

Yanlışıda doğruyuda en iyi sen bilirsin kankam. Elimizdekilerin değerini hep kaybettikten sonra anlarız.
derin_darbe Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 11-24-2005, 01:21 AM   #13
camomile
Yeni Üye

Mesajlari: 6
Teşekkür Etme: 1
Üye No: 3426
Rep Derecesi : camomile is on a distinguished road

kaç yasındasın blmiyorum ama benden sana bir tavsiye mutlulugun için elinden geleni yap.o kızın halini bi düşünsene.bende aynı durumu yasadım.ama çok acı bitti.ailesi yüzünden gitti baskasıyla evlendi.ve ölesiye mutsuz.ben de tabi.bu çok zor bir karar.güçlü olmak zorundasın.düşün emin ol.eger gercekten seviyorsan ailen seni nihayetinde affeder.ama onu bir daha bulamazsın.sevgi çok zor elde edilen birşey .kıymetini bilmezsen mutsuzluk ve pişmanlık yakanı bırakmaz.ah vah dersin ama nafile.iyi düşün derim.yanlış veya doğru demek önemli değil.hayat senin hayatın unutma.tekrar söylüyorum eminsen eger arkasında dur kızın.güçlü ol.sıkıntılar bitecek ve rahatlıyacaksındır bi süre sonra.ama yanlış bi karar verirsen ölene dek yakanı bırakmaz.keşke keşke der durursun.Allah yardımcın olsun.umarım doğru kararı verirsin.
camomile Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 11-27-2005, 03:53 PM   #14
superman_boy
Yeni Üye

Mesajlari: 22
Teşekkür Etme: 2
Üye No: 3415
Rep Derecesi : superman_boy is on a distinguished road

en iyisi insan kendisi için yaşamalı diğmi heleki kız için ağlayan insan bende ahmak tır....kız sana ağlıyormu acaba.
Eski 11-29-2005, 03:10 PM   #15
hayatsu
Yeni Üye

Mesajlari: 2
Teşekkür Etme: 0
Üye No: 3407
Rep Derecesi : hayatsu is on a distinguished road

seni bilmem ama ben olsaydım aileme kabul ettirmek için elimden gelenin fazlasını yapardım erken pes etmişsin kardeş
hayatsu Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2005, 01:26 AM   #16
ebukassam
Guest

Mesajlari: n/a
Üye No:

hiçbir aile,kendi evlatlarının kötülügünü istemez.insan fıtratına aykırı bir durumdur.(cocugunu kucukken sokaga atan kastedilmiyor,onlar insan diil).zor bir secim yapmısın ama iyi birsecim yapmıssın.kisisel fikrim bu.

saygılar.
  Alinti Yaparak Cevapla
Eski 12-15-2005, 11:20 AM   #17
slade23
Yeni Üye

slade23 'in Avatari

Kayit Tarihi: Dec 2005
Mesajlari: 45
Teşekkür Etme: 4
Teşekkür Edilme: 2
Teşekkür Aldığı Konusu: 2
Üye No: 5193
Rep Puanı : 110
Rep Derecesi : slade23 will become famous soon enoughslade23 will become famous soon enough

bence ailen çaresizliğini görünce buna izin verir hangi anne baba evlatlarının karşısında erimesine dayanabilir ve kuru inatlarını devam ettirir sen sabır et kardeşim
slade23 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2006, 12:01 AM   #18
ibarut8907
Yeni Üye

ibarut8907 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 33
Teşekkür Etme: 1
Üye No: 6671
Rep Derecesi : ibarut8907 is on a distinguished road

bence en doğrusunu yapmışsın dostum
Eski 01-24-2006, 03:48 PM   #19
hasere
Müstakbel Üye

hasere 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 162
Teşekkür Etme: 35
Üye No: 7692
Rep Puanı : -2944
Rep Derecesi : hasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these partshasere is infamous around these parts

Arkadaşım üzüldüm yaşadığın bu olaya. İnsan bazen benzer başka sebeblerden dolayıda seçimler yapmak zorunda kalabiliyor. sonuçları da can yakıyorsada yapılması gerekiyordu. Sineye çekmekten başka çare varmı? Doğru yada yanlış olması artık birşey ifade etmez. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Sanada, mesajı okuyan tüm arkadaşlara da acılardan uzak, mutlu bir hayat diliyorum.
hasere Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 01-24-2006, 11:50 PM   #20
ScHoLeS
Daimi Üye

ScHoLeS 'in Avatari

Mesajlari: 337
Teşekkür Etme: 35
Teşekkür Edilme: 147
Teşekkür Aldığı Konusu: 66
Üye No: 3702
Rep Puanı : 16347
Rep Derecesi : ScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond reputeScHoLeS has a reputation beyond repute

Alinti:
orjinal mesaji gonderen GeCeLeR
bak kardeş ERKEĞİN doğasında olan bir şey var doğar büyür gelişir ailesinden kopar ve evlenir sen üçüncü aşama olan ailesinden kopma bölümünü gerçekleştirmediğinden sevdiğine kavuşamamışsın bence aileni karşına almayı göze alacaktın.Sonuçta annen baban onlar senin et tırnaktan ayrılmak sen her şeyi göze aldıp sevdiğine koşucaksın mutlu olduğunu görünce ama 1 ay ama 1 yıl sonra ailende seni tekrar bağrına basacaktır...
Saygılar
GeCeLeR
www.cakal.net
KANKA, GeCeLeR çok doğru konuşmuş , elbet gün gelecek ailen seni yalnız bırakacak, ozaman yanında kim olacak ???
Seni seven yani senin sevdiklerin !!!!
Mutlu olacağına inanıyorsan ; İnancından şaşma !!!
Zaten ailen senin mutluluğunu düşünüyorsa ; buna evet derdi seni yolundan çıkarmazdı....
Ama belki onlarında bi bildikleri olabilir ...:confused:
İyi düşün ....

ScHoLeS
ScHoLeS Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari