www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Her Telden > Güncel Haberler ve Olaylar > Yurttan Haberler

Yurttan Haberler Yurttan Haberler Bu Bölümümüzde.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 04-15-2010, 01:56 AM   #1
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen Sırrı Sakık'ı çıldırtan tartışma

BDP’li Sakık’ın eşinin mezarı, Ankara Gölbaşı Belediye Meclisi’nde polemiğe yol açtı. MHP’li üye Mehmet Atak, AK Partilileri “Teröristlerin eşini buraya defnettiniz” diye eleştirdi. Tartışmayı öğrenen Sırrı Sakık çok kızdı:

“3 yıl önce ölen eşim Gülsima için terbiyesizce terörist demişler. Konuyu TBMM’ye getireceğim. Gerekirse mezarı Muş’a taşırım.”

Ankara’nın Gölbaşı Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Mehmet Atak'ın, BDP’li Sırrı Sakık’ın eşinin mezarını kastederek, AK Partililere yönelik, “Teröristlerin eşini buraya defnettiniz” sözleri büyük tepkiye yol açtı. Tartışma, AK Parti’den MHP’ye geçen Belediye’nin icraatının tartışıldığı Belediye Meclisi’nde yaşandı.

10 Ocak 2007’de vefat eden Gülsima Sakık’ın Gölbaşı’ndaki Belediye Mezarlığı’na defnedilmesi olayını, isim anmadan hatırlatan MHP’li Atak, AK Partilileri, “Yakın geçmişte neler yaptığınızı biliyoruz. Teröristleri getirip buraya defnettiniz. Teröristlerin eşini buraya defnettiniz” diye eleştirdi. Atak’ın sözlerine, diğer partililer tepki gösterdi.

Olayı kısa sürede duyan Sırrı Sakık, tartışmayı birçok kaynaktan doğrulattığını belirterek, Habertürk gazetesinden Hasan Öymez'e şunları söyledi: “Ailem, kardeşlerim ve aşiretim, eşimin cenazesini Muş’a defnetmemi çok istedi. Ama ben direndim. Bu benim, bütün ülkeye verdiğim mesajımdı. Ülkede birliği, bütünlüğü ne kadar içten istediğimin mesajıydı. Ankara’da olsun, yanımızda bulunsun istedim. Israrlara direndim ve buraya defnedilmesini sağladım. Ardından ablam vefat etti. Onu da Gölbaşı’na defnetmek istedim. Ancak tüm uğraşlarımıza rağmen sonuç alamadık. Keşke onu da oraya defnedebilseydim.”

‘GEREKİRSE GÖTÜRÜRÜM’
“Yapılmak istenen Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne darbe vurmaktır” diyen Sakık, şöyle devam etti: “MHP’li üyeler, eşimin cenazesinden terbiyesizce ‘terörist’ diye söz etmişler. Konuyu TBMM gündemine taşıyacağım. Gerekirse, mezarı açtırıp, cenazemi Muş’a götürüp defnedeceğim.” ‘

DOĞRUDAN BAHSETMEDİM’
MHP’li Mehmet Atak, Sırrı Sakık’ın eşinden doğrudan bahsetmediğini öne sürerken, Gölbaşı Belediye Başkanı MHP’li Yakup Odabaşı, “Kimseye, ‘Cenazeni al git’ demiyoruz. Geçen dönem icraatları tartışılırken bu konu gündeme geldi. Olay bundan ibaret” dedi.

Belediye Meclisi üyeleri ise cenazenin getirildiği gün, dönemin AK Partili Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak’ın sıkıntı yaşadığını anımsattı. Bir üye, “O gün ilçemizde bir astsubayın cenazesi vardı. Belediye yönetimi, ilçe sakini değil diye Sakık’ın eşinin ilçe mezarlığına defnini kabul etmek istemedi. Fakat bir bakanın araması üzerine kabul ettiler” diye konuştu.

Sırrı Sakık'ı çıldırtan tartışma - Mynet Haber
styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari