www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Film Yükleme > Diziler > Yerli Diziler

Yerli Diziler Tüm Yerli Dizileri Burada Bulabilirsiniz.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 07-18-2006, 02:12 AM   #1
KaRaYeL
ÇaKaL Üye

KaRaYeL 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 1,137
Teşekkür Etme: 49
Teşekkür Edilme: 443
Teşekkür Aldığı Konusu: 153
Üye No: 7515
Rep Puanı : 23286
Rep Derecesi : KaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond repute
Thumbs up KURTLAR VADİSİ-IRAK Replikleri :)

BU SENARYONUN BİR KISMIDIR!...

Not:Senaryo satırı satırına doğrudur.

KURTLAR VADİSİ-VALLEY OF THE WOLVES “IRAK-IRAQ”

01 Subay ev - Flashforward Perdeleri çekili karanlık bir oda… İç karartıcı bir yer… Kısaca mekanı tarifledikten sonra masasının başında oturan subayı görürüz… masa lambasının loş ışığı yüzünü yarım aydınlatmakta. Düşünceli… Elindeki pahalı dolmakalemin kapağını açar, önündeki (masası düzenlidir, o düzen içinde kağıtlar belli bir düzende durur) kağıdın yazı kısmının en başına kısa bir tereddütten sonra “Süleymaniye-Kuzey Irak… 04 haziran 2003” yazar el yazısıyla… Flasback’e geçeriz…

02 Türk Karargah-Çatı (K. Irak) Genel planın üstüne Süleymaniye-Kuzey Irak 4 Haziran 2003 tarihi yazıyla düşerken kamera ilerler, iki katlı çatısız binanın üstündeki makinalı tüfeğin başında duran terini silen yerel kıyafetli Türk askerinde durur…

03 Türk Karargah-Ana Oda (K. Irak) (eski 18) Masadaki teğmen komutana, ayaktaki teğmen subaya, subay ise amerikan binbaşısına silahını çekmiştir!

K TEĞMEN: Don’t move…
SUBAY: İndir silahını! [Drop your weapon.] Bağırış çağırış vardır, komutan öfkeyle KOMUTAN: bunun hesabını vereceksin binbaşı! [You'll pay for this, major!] İki astsubay daha salona girer.. silahlarını doğrulturlar amerikalılara… üç silaha karşı iki silah vardır!

04 Türk Karargah-Telsiz Oda (K. Irak) (eski 19) Telsiz odasındaki subay telefonda heycanlı ve seri halde

SUBAY: komutanım, silah çektiler… Ateş için emirlerinizi bekliyoruz efendim…

05 Türk Karargah-Belge Odası (K. Irak) (eski 20) İki astsubay var, bi tanesi söyleniyor metal dolaptan çıkardığı dosyaları metal kovaların içine koyuluyor…

ASTSUBAY2: Şerefsizler, silah çekiyolar… daha dün birlikte çarpışıyorduk… Diğer astsubay konuşmaz bile, elindeki (zippo benzinini) hafif döküyor kovaların içine
KaRaYeL Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-18-2006, 02:12 AM   #2
KaRaYeL
ÇaKaL Üye

KaRaYeL 'in Avatari

Rep Derecesi : KaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond repute

MEMATİ: nerdeyiz abdülhey?

ABDÜLHEY: Elazığ’a 10 kilometre var abi… Memati doğrulur kaşlarını çatar, polat arkadan başını kaldırır, bakar tebessüm eder

MEMATİ: Ne elazığ’ı lan?

ABDÜLHEY: nerde olucaz abi, erbile geldik…

MEMATİ: Ben de tabelaları görünce… Polat kitabını kapatır, müstehzi

POLAT: Millet kürdistan’ı tanımış sen de tanı memati…

MEMATİcanı sıkkın) Burası ırak abi…

Asker:100 Amerikan 60 yerel askerin yarısını vuracak gücümüz var....Komutanım ölmek için emirlerinizi bekliyorum dedim arz ederim.
---------------------------------------
Memati:Nerdeyiz Abdülhey??
Abdülhey:Geldik abi..
Memati:Hani ben kırmızı halı göremiyoruzm..
Polat.birazdan görürüz kırmızıyı,sarıyı.yeşili...Trafik lambaları memati..
----------------------------------------
Polat:Size teknik bir soru sorabilir miyim?....Bu binanın kaç ana taşıyıcı kolonu var?
.....
Polat.1.'yi patlatırsam sallanırızı..2.'yi patlatırsam bina eğilir..3. ve 4.'de ise bina yıkılır..Diğer iki C4'ü de formalite icabı yerleştirdim..
Polat:Tatlı menünüzü görebilir miyim?Apple Pay'ınızın çok güzel olduğunu duymuştum.
Memati:Abi bende bir künefe alayım..Hani pay dedin ya..
------------------------
Leyla:Evladımın emaneti bendedir....
------------------------
Leyla'nın arkadaşı:Bu gerçek mi??
Leyla:Tabii gerçek..
Leyla'nın arkadaşı:Ne zaman erkeklerin kadınlara gerçek bir hediye verdiği görülmüş..
Leyla:Siz hepiniz evde kalmışsınız ve benim kocamda gözünüz var...Ben gerçek hediyemi aldım.
------------------------
Polat:Adın ne?
Leyla:Ne önemi var?
Polat:borçlu olduğum kişinin adını bilmek isterim.
Leyla:Borcunu ödeyeceğin zaman öğrenirsin.
--------------------------
Memati:Abi hareket eden trene nasıl bineceğiz?
Polat:Yaklaşınca üzerine atlıyacağız Memati
Erhan:Ya içinde biri varsa?
Polat.Öldürürüz.
Erhan:Ses çıkar..
Polat zaman trenden atarız.
Erhan:İnşallah kimse yoktur.
Mematiff off
------------------------
Leyla:Görmeliydiniz evi başına yıkıldı.
Memati:Ne diyor Abdülhey
Abdülhey:adam ölmüş abi.
Erhan:Çocuklar dışarıda Türkiye sizinle gurur duyuyor diyor siz burda oturuyorsunuz.
Mematiğlum dur bir şey konuşuluyor.
Erhan:Sanki anlıyorsun da
KaRaYeL Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-18-2006, 02:13 AM   #3
KaRaYeL
ÇaKaL Üye

KaRaYeL 'in Avatari

W. Marshall: Amacın ne? Oteli havaya uçurmak istiyorsan uçur... Benden alabileceğin bir şey yok.

Polat Alemdar: Senden almak istediğim bir şey yok. Ama senin bana verebileceğin bir şey var.

Polat Alemdar: Bu çuvalı kafana geçiriceğim... Aynı şeyi adamlarına da yapıcağım. Hepiniz birlikte başınızda çuvallarla otelden çıkacaksınız! Gazeteciler resminizi çekecekler... Bu kadarını bana verebilirsin değil mi?

S. W. Marshall: Bu çuvallar senin askerlerinin başına geçirdiğim çuvallar mı?

Polat Alemdar: Hâlâ başın gövdenin üstündeyken geçir şunu kafana... Yoksa, sana tam uyacak bir ceset torbam da var!

S. W. Marshall: Tamam, bak Türk! Tam 15 yıldır bu bölgedeyim. Türkleri çok iyi tanırım, Övünmeyi severler. Sizin kendi kurallarınız vardır. Değişmez Irak politikalarınız vardır. Her zaman biz istemezsek burada kimse bir şey yapamaz dersiniz. Sana bir şey söyleyeyim mi? Irak politikanızın içine ettik. Yani buna alınmadınız da, başınıza geçen iki çuvala mı alındınız. Neye alındığınızı söyleyeyim. Birleşik devletler son 50 yıldır size para ödüyor. Donunuzun lastiğini bile biz gönderiyoruz. Neden bir şey üretemiyorsunuz? Para diyorsunuz yolluyoruz. Daha fazla istemek için birbirinizi dolandırıyorsunuz. Nasıl unutursunuz komünistlerden sizi kurtarmamız için yalvardığınızı. Alınmanıza şaşmamalı! Çünkü artık size ihtiyacımız yok.

Polat Alemdar: Ben siyasi parti lideri değilim. Diplomat ya da asker de değilim. Aynen senin dediğin gibi ben Türküm. Ve bir Türkün kafasına çuval geçirecek adamın dünyasını başına yıkarım! Şimdi kes sesini ve tak şunu.

Polat Alemdar: Sen aşağılık bir adamsın...

S. W. Marshall: Hayır, çocukları severim. Çünkü korkusuzlar. Benim gibi onlar da ölmekten korkmuyorlar. Ama büyüdüklerinde korkak oluyorlar, tüm günahkarlar gibi. Aslında bazen merak ediyorum. Tüm çocukları büyümeden öldürsek dünya nasıl bir yer olurdu?

Polat Alemdar: Sen zaten çocuk katilisin! Buradaki 30 çocuğu getirmek için kaç çocuk öldürdün. Ben onları öldürmem. Bunu yapsam ikimizin arasında ne fark kalırdı ki?

S. W. Marshall: Seninle benim aramdaki farkı söyleyeyim. Sen 11 adamını bile feda edemezsin. Bu yüzden oturup ülkenin yok oluşunu izlersin. Oysa ben gerekirse 11 bin adamımı feda ederim. Sen duyguları yüzünden 30 çocuğa kıyamazsın. Oysa ben onların duyguları için onları tek tek öldürürüm. Barışı bozacak herkesi öldürürüm. Tesadüfen burada değilim. Barışı sağlamak için beni Tanrı görevlendirdi. Onu sağlayan Tanrı'nın çocuğudur.

Polat Alemdar: Benim senin gibi bir çocuğum yok...

Polat Alemdar: Bu hayatta en çok yapmak istediğin son şey ne Leyla?

Leyla: Eskiden, sadece tek bir hayalim vardı... Gözlerimi kapayıp yıldızlara bakarken bu topraklarda son nefesimi vermek isterdim... Buydu tek hayalim.

Polat Alemdar: Şimdi?

(Leyla hançerini Polat'a gösterir...)

Leyla: Şimdi tek bir isteğim var. Bu hançeri aşağılık herifin kalbine saplamak... Ancak o zaman anlayabilirim onun da bir kalbi var mı yok mu. O zaman huzur içinde ölebilirim...

Leyla: Kocam Allah yolunda şehit oldu. Vallahi, onu öldürenleri öldürmek için üstüme bombaları bağlayıp üstlerine üstlerine yürüyüceğim... Baba bana izin ver... Kendimi de onları da öldüreyim.

Şeyh: Leyla, benim böyle bir şeye izin vereceğimi nasıl düşünürsün. Bu kapıyı bilen biri bunu nasıl ister. İslam'ı anlayan, böyle bir hırsa nasıl kapılır?

Leyla: Bundan başka ne yapabilirim ki.

Şeyh: Canlı bomba olmak Allah'a bir değil de iki büyük isyan demektir. Birincisi Allah'tan umudu keserek kendi canına kıymak. İkincisi de düşmanınla beraber masum kişilere de kıymayı göze alman demektir. Canlı bomba olduğun zaman kaç masumun öleceğini bilebilir misin? Bilemezsin. Onu bilmediğin için de gerçekte şu veya bu kadar masumu değil, sanki bütün insanlığı öldürmüş gibi olursun... Müslümanlara bu fikri aşılayanlar ve onlardan intihar komandosu devşirenler Hasan Sabbah fitnesini hortlatanlardır. Bu bir kıyamet alametidir kızım ve şeytan işidir. Acını anlıyorum kızım ama Müslümanları dünyaya korkunç insanlar gibi gösteren canlı bombalara heves ettiğini görünce üzülüyorum.

Türkmen lider: Dağı Kürtlere, çölü Araplara, petrolü de kendilerine ayırdılar. Bizimse gidecek yerimiz dahi yok! Bizi bağımsız olarak yan yana bile getirmiyor. Toplantıları kendi himayesinde yapıyor.
Polat Alemdar: Yakınlarda toplantınız var mı?
Türkmen lider: Var.

Şeyh: Gelene gidene göz kulak ol, istek ve şikayetlerin çokluğundan bunalıp usanç gösterme, burası senin benim değil, evsizlerin evidir.
Müezzin: Tamam efendim...
Şeyh: Ya Yusuf... Unutma. Sabır, boyun eğmek değil, sabır mücadele etmektir!

Müslüman direnişçi: Herkesin kafasını teker teker keseceğiz.
Şeyh: Kime özeniyorsunuz? Zalimlere çalışan kuklaları mı taklit edeceksiniz? Peygamberin yapmadığını siz kimden öğrendiniz?
Müslüman direnişçi: Bu adam katillerin uşağı gazeteci. Masum biri değil.
Şeyh: Ne dedin. Sen Allah mısın ki masum olmadığını bileceksin... Siz kendinize bir zalimin yaptığı işi nasıl yakıştırıyorsunuz. Nasıl?

(Bu sahneden sonra Şeyh Kerkuki'nin duaları görüntünün üstüne düşer)

Şeyh: ... Ya Rabbi! Sen ki Muhammed Mustafa'ya dahi yenilgi sınavını yaşatansın... Ya Rabbi Ya Rabbi, inandık ve tasdik ettik. Zulmeden biziz Ya Rabbi... Senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik. Biz bize zulmettiğimiz için düşman da şimdi bize zulmediyor... Bizler gafil olduk, günahkâr olduk, mahkum olduk, mağlup olduk. Kur'an ve sünnetin hikmetleriyle uyanmadık, sen bizleri düşmanın saldırılarıyla uyandırdın, şimdi de lütfen Ya Rabbi, bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver... Ya Rabbi bize barış dini İslam'ı getiren kutlu Peygamberin hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı (harb) zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma (kıtal) hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi...

Sam: İsa Mesih'e inanmayıp cennete gitmeyi düşünenleri anlamıyorum.
Yahudi doktor: Yani sen gidiyorsun ben gidemiyorum. Söylediğin şey bu mu?
Sam: İsa ölürken bu dünyayı size bıraktı. Biz onun tarafından seçildik, onun krallığını kurabilmek için.
Yahudi doktor: Buna bir itirazım yok ama benim halkım, Tanrı ile pazarlık yapabilen tek halktır. Benim bildiğim soyum, cenneti kimseye bırakmaz.

Amerikalı asker: Kocan nerede?
Leyla: Cennette.
Amerikalı asker: Arap erkekleri neden ölüyor biliyor musun? Kadınları yüzünden.

Sam: Benim tek bir gayem var, o da Irak'ı bir tutmak. Siz Türklerle ittifaka devam ettiğiniz sürece, siz de Arap dünyasıyla buna devam ettiğiniz sürece, sizin de bağımsız bir Kürt devleti kurma çabalarınız devam ederse bölgede asla barış olmaz.
Arap lider: Ama bize eşit davranmıyorsunuz. Size göre hepimiz teröristiz. Neden düğündeki insanlar terörist ilan edildiler? Sırf havaya ateş açtıkları için mi?
Sam: Hayır, çünkü terörist ve bombacı yetiştirmeye devam ediyorsunuz.
Türkmen lider: Köylerdeki aileler uydurma bahanelerle sistemli bir biçimde göç etmeye zorlanıyorlar.
Sam: Doğru mu bu Ebu Tarık?
Arap lider: Maalesef doğru. Tabii bunun tek bir nedeni var, petrol. Musul ve Kerkük'teki petrol noktalarından teker teker çıkmaya zorlanıyoruz. Petrol, bu topraklardan çıkan bir değerdir. Bunda hakkımız yok mu?

(Sam özel odasında mum yakmış İsa peygamberin önünde diz çökmüş dua ediyor)

Sam: Efendim... Sen yeryüzüne dönmeden önce, kutsal kitapta vaat ettiğin Babil hesaplaşmasını tamamlamamı sağla. Gelecek nesiller Tanrı'nın krallığını inşa edecek kahramanlara minnettarlığını sunarken, dualarında beni anlamaları benim için ne büyük bir şereftir. Aziz Peter Roma'yı terk ettiğinde sen yüce efendimiz ona Quo Vadis demiştin. "Nereye gidiyorsun?" Burası Babil, benim vatanım. Bana nereye gidiyorsun demeyeceksin, sana söz veriyorum. Ben bu topraklarda öleceğim... Kanım vaadedilmiş zamana kadar, yani sen dönene kadar yani vaadedilmiş topraklar bizim olana dek akacak. Vaadedilmiş topraklar bizim olduğunda barış gelecek. Ve barışı sağlayan Tanrı'nın çocuğu olacak!
Eski 07-18-2006, 02:15 AM   #4
XMaT
Daimi Üye

XMaT 'in Avatari

Mesajlari: 868
Teşekkür Etme: 118
Teşekkür Edilme: 76
Teşekkür Aldığı Konusu: 37
Üye No: 7816
Rep Puanı : 13410
Rep Derecesi : XMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond reputeXMaT has a reputation beyond repute

:biggrin: :biggrin: walla helal olsun iyi bir çalşma:smile:
Benden götürdüklerini...
Yok ol ya da yok et!
Sonsuzluğunu al içimden
Hemen al ki kurtul nefretimden...
Ve beni de kurtar kara gecelerden.
Vazgeçtim senden;
Kendimden...”

XMaT Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-18-2006, 02:19 AM   #5
alexdesouza20.07
ÇaKaL Üye

alexdesouza20.07 'in Avatari

Mesajlari: 1,466
Teşekkür Etme: 136
Teşekkür Edilme: 223
Teşekkür Aldığı Konusu: 167
Üye No: 7326
Rep Puanı : 11245
Rep Derecesi : alexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond reputealexdesouza20.07 has a reputation beyond repute

Saol kanka

Altın sarısı bir güneşin lacivert okyanuslarına gömün bizi. Bırakın üzerimizde çubuklu forma yüreğimizde sevdası kalsın!

alexdesouza20.07 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 09-18-2006, 10:13 PM   #6
sonsuz19
Müstakbel Üye

sonsuz19 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jul 2006
Mesajlari: 278
Teşekkür Etme: 65
Teşekkür Edilme: 6
Teşekkür Aldığı Konusu: 4
Üye No: 15830
Rep Puanı : 310
Rep Derecesi : sonsuz19 is on a distinguished roadsonsuz19 is on a distinguished roadsonsuz19 is on a distinguished roadsonsuz19 is on a distinguished road

kanka sagolllll
Eski 09-18-2006, 10:19 PM   #7
Pro
Yeni Üye

Kayit Tarihi: Dec 2005
Mesajlari: 1
Teşekkür Etme: 1
Teşekkür Edilme: 0
Teşekkür Aldığı Konusu: 0
Üye No: 4994
Rep Puanı : 10
Rep Derecesi : Pro is on a distinguished road

Süper Bişey Ya Bu Vadi
Pro Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari