www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Her Telden > Güncel Haberler ve Olaylar > Magazin Haberleri

Magazin Haberleri Magazin dünyasına dair her şeyi bulabileceğiniz yer...

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-22-2009, 10:04 AM   #1
Author41
Daimi Üye

Kayit Tarihi: Jun 2009
Mesajlari: 640
Teşekkür Etme: 1
Teşekkür Edilme: 30
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 84106
Rep Puanı : 67290
Rep Derecesi : Author41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond repute
Belirlenen Önder'le aşkımızı medya başlattı

Bir süredir Süreyya Yalçın’ın eski eşi Önder Bekensir ile aşk yaşayan Irmak Atuk, annesi Sevim Atuk’la birlikte samimi itiraflarda bulundu

Önder Bekensir’in ilk evliliğinin kısa sürmesini "acelecilik" olarak değerlendiren Irmak Atuk, Bekensir ile Süreyya Yalçın'la evliyken ilişkilerinin başladığı iddiasının ise asılsız olduğunu söyledi: "Önder'le ilişkimiz olmadığı dönemlerde o kadar yazıldı çizildi ki, herkes "Çok yakışıyorsunuz" demeye başladı. Bir şeyi 40 kere söylersen olurmuş derler ya, bizim de öyle oldu."
Mankenliğe nasıl başladığınızı anlatır mısınız?
- 1981
İzmir doğumluyum. İzmir'de Ege Bölgesi çapında yapılan bir yarışmaya girip birinci seçildim. Ardından Best Model Türkiye yarışmasına katıldım. O zaman 17 yaşındaydım. O yarışmada da birinci seçildikten sonra İstanbul'da modellik kariyerime başladım ve Uğurkan Erez ajansıyla 6 yıldır birlikteyiz. Bu arada Best Model Of The World yarışmasında ikinci seçildim. Türkiye'nin en iyi modacılarıyla modellik kariyerime devam ediyorum.
Modellikle ilgili ailenizden nasıl tepkiler aldınız?

- Onlar ilk başta şaşırdı ve kararsız kaldı. Çünkü avukat olmamı istiyorlardı. Ama annemle babam oturup düşündüklerinde bana güvendikleri için gönül rahatlığıyla kabul ettiler durumu.
- Sevim Atuk: Her genç "Ben manken olmak istiyorum" deyip gittiğinde desteklememek lazım. Önce çocuğunuza bakacaksınız, ailesine bağlı mı, belli bir çizgide gidecek mi? Biz kızımızda bunu gördüğümüz için destekledik. Bu mesleği çok iyi yapabileceğine inandığımız ve her zaman el ele olduğumuz için destekledik onu.
Keşke kızım avukat olsaydı dediğiniz oluyor mu?

- S.A.: Hayır demiyorum. Her mesleğin güzel bir tarafı vardır. Ben kızımı kişilik olarak çok beğeniyorum, önemli olan bunu hayatına yansıtması. Düşündüğümde bu mesleği iyi ki de yapmış diyorum.
Bazı modeller, modelliğin adının kirletildiğini düşünüyorlar.

- Açıkçası ben bu tarz açıklamaları çok basit buluyorum. İnsanlar yaptığı mesleğin arkasında durmalı.Bugüne kadar Türkiye'deki en iyi isimlerle çalıştım. Modellik mesleğinde iki tane yol vardır. Bir tanesi kebapçı açılışları, ikincisi ise gerçek anlamda model olmak. Bu tarz konuşmaları kebapçı açılışındaki arkadaşlarımız yapar. Bizim o kadar farklı bir ortamımız var ki... Ben kendi yolumda mesleğimle gurur duyuyorum.
EVLİLİK İÇİN HENÜZ ERKEN
Bu yaz ne yapmayı planlıyorsunuz?
- Tatil yapacağım. Bir ay Çeşme'ye gidiyorum, ailem ile birlikte. İşlerim yoğun olabilecek gibi ama
İzmir'den gideceğim her yere.
Peki nişanlınız Önder Pekensir size bu tatilde eşlik etmeyecek mi?
- Hayır nişanlı değiliz. Sadece Önder Bey'in bana armağan ettiği bir yüzük oldu, onu takıyorum o kadar.
Şu anda parmağınızda göremedim.
- İşte evet, yok şu anda (gülüyor).
Peki soruma geri döneyim, Önder Bey de sizinle tatile gelecek mi?
- Evet tabii ki o da arada gelecek ama benim kadar uzun kalamayacak. Hafta sonu tatillerinde gelir diye düşünüyorum. Bu yaz Çesme'deyiz. Bodrum'u, o kalabalığı sevmiyorum. İnsanlar Bodrum'a tatil için gitmiyor bence sadece
gazete küpürlerinde yer almak için gidiyorlar. Ben o kadar çok şaşırıyorum ki, ben güneşlenirken küpe bile takamıyorum. Bodrum'da insanlar topuklu ayakkabılar, şıkır şıkır takılar ve makyajlarla pilajdalar. Biraz doğal olmak gerekiyor.
Süreyya Yalçın’ın Bodrum'da tatil yapıyor olması sizi uzaklaştıran nedenlerden biri mi?
- Hayır bu konuyla ilgili yorum yapmak bile istemiyorum. Hiçbir zaman kimsenin ismini zikretmem, herkes istediği gibi yaşar. Ben sadece gördüklerimi ve kendimi anlatıyorum. Söylediklerimi bir kişiye yüklemek olmaz. Ben geçen sene Bodrum'a gittiğimde 15 yaşındaki kızlar aynı durumdaydı. Biraz doğal güzellik olması taraftarıyım. Denizde makyaj, küpeler ve topuklu ayakkabılar saçma geliyor.
Önder Bekensir'le yurtdışı tatilinde yüzük takarken aileniz yanınızda yoktu değil mi?
- Birlikte tatile gittik ama Önder ’in ailesi yanımızdaydı, benim ailem de Önder’in ailesiyle tanıştığı için sorun çıkarmadılar. Ama insanlar her gün, her yere sevgilileriyle tatile gidiyorlar. Ben gidince mi sorun oluyor?
Aileniz ilişkinize sıcak bakmadığı için mi gelmedi?
S.A.: Bunu ben cevaplamak istiyorum.Irmak'la Önder çok iyi anlaşan iki arkadaşlar. Her şeyin sonunu zaman gösterir. Adı koyulmuş bir şey yok. Biz Önder'i ve ailesini çok seviyoruz. Irmak'la Önder’in arkadaşlığı iyi niyetle başlamış bir arkadaşlık. Gezelim tozalım diye başlamadılar. Ama her şey kaderdir.
Peki torun ister misiniz?
S.A.:Hayır, daha zamanı var ama zamanı gelince isterim.
Irmak Atuk: Doğru zamanda, doğru verilmiş kararlarla birşeyleri tadarsanız, ileride pişman olmazsınız. Zaten çok kısa süredir birlikteyiz. Evlilik ve çocukla ilgili konuşmak için çok erken. Daha 6 ay bile olmadı ilişkimiz başlayalı. Şu anda çok güzel gidiyor. İnşallah böyle devam eder. Ciddi bir ilişkimiz var ama evlilik için erken olduğunu düşünüyorum.
ACELECİLİĞİNDEN
DERS ALMIŞTIR

Önder Bekensir’in Süreyya Yalçın ile evliyken sizinle beraber olduğu yazıldı. Bu ne kadar doğru?
- Basında bazı arkadaşlar var, yazarken arayıp sormuyolar. Bu konuda çok yıprandım. Zaten Önder'in ilişkisinin bitme nedenleri bangır bangır gazetelerde yayınlandı. Onlar beni ilgilendirmeyen dönemlerdi. Çok daha sonrasında ilişkileri bittikten, onlar boşandıktan sonra bizim ilişkimiz başladı. İlk başlarda isimlerimiz yazıldığında aynı arkadaş ortamında olduğumuz için gülüyorduk yazılanlara. Gerçekten arkadaştık. Hayatta herşey kısmet. Zaman geçirdikçe ilişkimiz böyle bir hal aldı.
S.A.: Bizim aile yapımıza asla uymaz bunlar. Benim kızım böyle bir şey kesinlikle yapmaz. Ben böyle çıkan haberlere çok tepkiliyim.
I.A.: Biz ilişkiye başladıktan sonra da "ayrıldılar" haberleri çıktı zaten.
Aslında bir bakıma sizinle ilgili çıkan haberler sizi yakınlaştırmış.
- Evet ilişkimiz olmadığı dönemlerde o kadar yazıldı çizildi ki, herkes "çok yakışıyorsunuz" demeye başladı. Bir şeyi 40 kere söylersen olurmuş derler ya, bizim de öyle oldu sanırım.
Nasıl yakınlaşmaya başladınız?
- Çok yazıldığı dönemlerde beni kendimi geri çekmeye ve görüşmemeye başladım. Bu sefer arkadaş ortamımız aynı olunca arkadaşlarımla da görüşemiyordum.
Peki Önder Bey'den hoşlanmaya başladığınızı nasıl anladınız?
- Kendimi geri çektiğim dönemden sonra hoşlanmaya başladım.
Peki birlikte olmaya nasıl karar verdiniz?
- Beni çok sıkıştırıyorsun (gülüyor). Aslında ikimiz de bir gün oturup özel hayatımızla ilgili konuşmaya başladık. O da bana bir şekilde içini döktü, sonuçta ben ne kadar hoşlansam da hep önyargılı yaklaştım ona. Çünkü çok kısa bir evlilik benim hayatımda hiç başıma gelmemişti. Çünkü Önder'den önce de iki uzun süreli ilişkim oldu.
Sonra sizi fikrinizden ne caydırdı?
- Onun bir şekilde açık ve net herşeyi ortaya dökmesi beni çok rahatlattı. İnanın ki basında anlatıldığı gibi değil. Önder'in çok güzel bir çevresi var ve çok seviliyor.
Önder Bey’in evlilik konusunda kısa bir tecrübesi oldu. Bu sizi korkutuyor mu? Bir daha evlenmek istemez diyor musunuz?
- Evliliğe kötü bakmıyor, o farkında bir takım şeylerin. Acelecilikten ders almıştır. Bu ilişkisinde acele etme gibi bir durumu da yok.
Oyunculukla ilgili birşeyler düşünüyor musunuz?
- Erler filmde birkaç kere çalıştım. Sonra tel taktırdım ve bir süre ara verdim. O zaman yüzüm de tam oturmamıştı. Şimdi yüzüm tam oturdu. Oyunculuk için de çok acele etmedim ama yapmak isterim.

İlk evliliği kısa sürdüğü için ona güvenmiyor değilim
Önder Bekensir'in ilk evliliğinin çok erken sona ermesinin nedenlerini konuştunuz mu?
- Çok aceleci davrandığını kendisi de söyledi. Birebir ilişkilerde insanların neler yaşadığını bilemezsin. Ben onu tanıdıktan sonra karakterini bildikten sonra bunlara takılmadım. Bu ilişkiye yüzde yüz güvenle başladım ve güvenimde yüzde birlik bir azalma olmadı.
Önder Bey'in ilk konuştuğunuzda neyinden etkilendiniz?
- Ben çok zor bir insanımdır. Önder'den önce 8 ay boyunca hayatıma kimseyi sokmamıştım. Benim için mantıktan öte duygular çok daha önemli sanırım. Bunu düşünen nadir insanlardan biriyim.
Şu anda ilişkiniz nasıl gidiyor?
- Az çok birbirimizi tanıdık. Hayatta hiçbir şey dört dörtlük olmuyor ama ilişkimiz süresince ne o beni kırdı ne de ben onu kırdım. Şu an her şey çok güzel gidiyor ama hayatta her şey de olabiliyor. Umarım böyle gider, bir süprizle karşılaşmayız. Bir de benim hayatımda erkek arkadaşımın aileme de saygı duyması lazım. Aileme karşı çok saygılı, ben de onun ailesine karşı
öyleyim.
Author41 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari