www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Prev önceki Mesaj   Sonraki Mesaj Next
Eski 07-17-2007, 01:31 PM   #1
sara74
ÇaKaL Üye

sara74 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jul 2007
Mesajlari: 1,702
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 41
Teşekkür Aldığı Konusu: 34
Üye No: 43456
Rep Puanı : 4181
Rep Derecesi : sara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond reputesara74 has a reputation beyond repute
Belirlenen Carlos'un Açıklamaları

Şampiyonlar Ligini 3 Kez kazandım Ne Yapılması Gerektiğini İyi Biliyorum"

Fenerbahçemizin yeni yıldızı Roberto Carlos, FBTV’den de canlı yayınlanan bir basın toplantısı düzenledi. Takımımızın yeni sezon hazırıklarını sürdürdüğü Avusturya’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Roberto Carlos: “34 yayındayım ama hala 20 yaşındaki oyuncu gibi içimde heyecan var” dedi.

Fenerbahçemizin çok büyük bir kulüp olduğunu söyleyen Carlos: “Geldiğim ilk günden itibaren çok iyi karşılandım. Stadyumdaki coşkulu karşılama beni çok şaşırttı. Real Madrid’deki arkadaşlarım bana Fenerbahçe’yi sordu. Ben de onlara “Fenerbahçe’nin çok büyük bir kulüp olduğunu ve çok sayıda taraftarı olduğunu söyledim. Arkadaşlarım İstanbul’u da merak ettiler. “Nasıl bir şehir ve kaç kişi yaşıyor?” diye sordular. İstanbul’u çok beğendiğimi, çok büyük bir şehir olduğunu, insanların hayat tarzının futbol olduğunu söyledim. . İmza törenindeki coşkuyu anlattım hayret ettiler.

Takımımızdaki diğer Brezilyalıları tanımadığını kaydeden Roberto Carlos: “Takımdaki diğer Brezilyalıları tanımıyordum ama buraya gelmeden önce Fenerbahçe’nin 4 maçını seyrettim. Tek tek isim yerine genel olarak konuşayım. İdmanlarda ve maçlarda gördüğüm kadarıyla oyuncuların teknik kapasiteleri yüksek. İleride daha da iyi olacağına inanıyorum” oeoi.

Roberto Carlos, Şampiyonlar Ligi hakkındaki sorulara da şöyle cevap verdi: “Şu an Şampiyonlar Ligi’nde kiminle oynayacağımızı bilmiyoruz. Ama ben takımıma güveniyorum çünkü kaliteli ve tecrübeli isimlere sahibiz. Bu grup bir arada kalmalı, katkı vermeli. Zor olacak ama ben bu kupayı üç kez kazandım ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Önümüzde bir Süper Kupa var ve ön eleme maçına kadar iyi hazırlanacağız. Korkacak bir şey yok. Bu sene başarılı bir sezon geçireceğiz. Herkes bize güvensin. Real Madrid’de kazandığım kupaları burada kazanmaya devam edeceğiz .”

Roberto Carlos yaşı konusundaki eleştirelere de, “34 yayındayım ama hala 20 yaşındaki oyuncu gibi içimde heyecan var . Oynama arzusu ve futbol aşkı devam ediyor kupaları kazanmaya devam edeceğim henüz doymadım kupalara.

Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid ile eşleşmenin güzel olacağını söyleyen Roberto Carlos, iki maçında çok güzel geçip Fenerbahçemizin bu maçları kazanacağını iddia etti.

Basın mensuplarının kaptanlık konusundaki sorularına; “Kaptanlık benim için büyük onur olur. Burada daha önceden olanlara saygı duyarım. Alex ve Marco var. Kaptanlık benim kararım değil. Ama bunu isterim. Saha içinde kaptanınız olurum, arkadaşlarıma önderlik yaparım.

Adı Fenerbahçemizin transfer gündeminde olan bir diğer Brezilyalı yıldız Ronaldo ile ilgili olarak da; “Ronaldo beni aradı ve bilgi aldı. Milan’da mutlu olduğunu söyledi. Bence ayrılması çok zor orda çok mutlu. Onu görmek beni de mutlu ederdi ama şuan Milan’da kendini çok mutlu hissediyor.” dedi.

Brezilyalı yıldız, yabancı sınırlaması konusunda ise, “Yabancı sınırlamasında limit olması önemli ama önemli olan nokta gelen yabancının kalitesi. Buraya geldikten sonra hiçbir şey vermeden dönerse katkısı olamaz. Brazilya’da bunun örneği var. Gelen oyuncunun kalitesi önemli.” dedi.

Roberto Carlos, daha önce basına yansıyan “Galatasaray’a alerjim var sözleri ile ilgili sorulan soruya da, “Galatasaray ile ilgili pek fazla bilgim yok. Maçlarını izlemedim ama hepsini takip edeceğim. Sadece büyük maçları değil diğer maçlar da önemli. Onları da takip edeceğim. Galatasaray ile ilgili soru beni şaşırttı. Ben cididyimdir. Bu konularda, hakem, rakip futbolcu ile ilgili yorum yapmam. Böyle bir şey olmadı olmayacak da. Siz sadece benim futbolumu eleştirirsiniz. Beni bu tarz eleştiri yaparken göremezsiniz.” yanıtını verdi.

Basın mensuplarına kendisine gösterdikleri ilginin bu derece büyük olmasının çok hoş söyleyen Roberto Carlos: “Tersi olsa garip bir durum olurdu ama süre geçtikce benden yorulacaksınız. Zamanla bana alışacaksınız.” Dedi.

Ustası olduğu frikik gollerine Fenerbahçemizde de devam edeceğini söyleyen Brezilyalı Yıldız futbolcu, “ Ben hazırım. Jenerik goller gelecek sakin olalım. İspanya liginde 7 gol atmıştım burada 10 atarım” dedi.

Adı yine transfer haberlerinde geçen Adriano ile hiç konuşmadığını söyleyen Roberto Carlos, saha içinde olup bitenleri anlamak için Türkçe dersi alacağını da sözlerine ekledi.

SADECE BİR TESEKKUR YETERLİ!..
sara74 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari