www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 05-27-2006, 09:51 PM   #1
Bostandere
Forum Aşığı

Kayit Tarihi: Dec 2005
Mesajlari: 4,764
Teşekkür Etme: 111
Teşekkür Edilme: 1,308
Teşekkür Aldığı Konusu: 803
Üye No: 4863
Rep Puanı : 65437
Rep Derecesi : Bostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond reputeBostandere has a reputation beyond repute
Belirlenen Kuzenİnİ ÖrgÜte Sokup, Aylarca TecavÜze UĞramasina GÖz Yumdu

[IMG]/foto2/mansettikko23052006.jpg[/IMG]

Niğde’de, geçen hafta, polisin operasyonu sonucu yakalanan terör örgütü TKP-ML TİKKO’nun sözde genel sekreteri "Dede Ellez" kod adlı Halil Şahin’in, 15 yaşındaki kuzeni Y.Ş’yi örgüte soktuğu ve örgüt üyelerinin genç kıza aylarca tecavüz etmesine göz yumduğu belirlendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Niğde’nin Selçuk Mahallesinde terör örgütü TKP-ML TİKKO’ya ait hücre evine düzenlenen operasyonda 1’i kadın 7 örgüt elemanı ile birlikte ele geçirilen örgütün sözde genel sekreteri Halil Şahin’in, geçmişte örgütünü Karadeniz bölge sorumluluğunu da yaptığı ortaya çıktı. Örgüt adına çok sayıda eyleme katılan Şahin’in, 15 yaşındaki yeğeni Y.Ş’yi de örgüte soktuğu ve genç kıza örgüt üyeleri tarafından aylarca tecavüz edilmesine göz yumduğu belirlendi.

1998 yılında Tokat’ta güvenlik güçlerine teslim olan "Meral" kod adlı Y.Ş verdiği ifadede, yakını Halil Şahin tarafından örgüte sokulduğunu, kısa sürede örgütün iç yüzünü öğrendiğini söylediği bildirildi.

"Kırsal kesimde örgüt üyeleri ile birlikte kaldığım 6 ay içinde hergün kendimden nefret ettim" diyen Şahin, ifadesini şöyle sürdürmüştü:
"Halil’e özenti duyuyordum. Maceraya ve silaha çok meraklıydım. Halil Şahin sayesinde örgüte katıldım ve kırsal kesimde bulunan örgüt üyelerinin yanına gittim. Dağda kaldığım 6 aylık süre içerisinde ilk 3 ay toz pembe geldi. Daha sonra öğreniyorsun iç yüzünü, ancak çok geç oluyor. Bu sefer de kendinden nefret ediyorsun. Düşünüyorsun? (Kimlere silah sıkıyorum, hedefim, amacım ve ulaşmak isteğim şey ney) diye. Sonra silah çevirdiğin insanlar kim? Hepimizin yakınları, kardeşleri. Tabi bunları zamanla öğreniyorsun. Diyorlar ki, (biz halkımızı kurtaracağız. Onların yanında olacağız.) Böyle çocuk yaştaki insanlara tecavüz ederek ve kardeşlerine kurşun sıkarak mı kurtaracaklar? Benim tek tesellim hiçbir eyleme katılmamış olmam."

DEFALARCA TECAVÜZ EDİLDİ

Örgüte katıldıktan sonra, örgütün sözde siyasi komiseri "Fethi" kod adlı teröristle tanıştığını dile getiren Y.Ş, ifadesinde şunları belirtmişti:
"Bu terörist, bana defalarca tecavüz etti. Benden önce de katılan kızlara aynı şekilde tecavüz etmişler. Daha sonra bana da yaptıkları gibi, onlara da evlenme vaadinde bulunmuşlar. Bu yalanları da kısa süre içinde ortaya çıkıyor. Olan zaten bizlere oluyor. Sözde komutan düzeyindeki kimselere hiçbir şey olmuyor. Onun için aileler, gençler ve özellikle üniversitede okuyan insanlar bunlara kanmasınlar. Bu işin sonu yok, beni örnek alsınlar." Y.Ş, örgüte katıldığı zaman Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Serince köyü muhtarı olan babası C.Ş’nin hasta olduğunu, kendisinin örgütte bulunduğu süre içerisinde vefat ettiğini belirtti.
Y.Ş, "Bu da beni çok üzdü. Annem daha önce ölmüştü. Babamı da kaybettim. Köyde yakın hiç kimsem kalmadı. Babamın cenazesinde bile bulunamadım. Benim halim bu tür örgütlere katılmak isteyenlere ibret olsun" dedi.

ÖRGÜTE ÇOK ADAM KAZANDIRDI

Terör örgütü TKP-ML TİKKO’ya çok sayıda eleman kazandırdığı belirlenen Halil Şahin’in, bu kişilerin birçok eylemi gerçekleştirdiği bildirildi. Şahin’in örgüte soktuğu elemanlardan "Cemil" kod adlı İrfan D’nin örgüt adına kuryelik yaptığı, örgüte adam kazandırdığı, çok sayıda eyleme katıldığı tespit edildi.

1998 yılında Tokat’ta 2 polisin yaralandığı silahlı saldırıyı gerçekleştiren İrfan D, güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda örgüt üyesi 4 kişinin ölmesi üzerine eylem kararı alındığını, sigara fabrikası önünde yol kontrolü yapan polislere saldırma kararı

aldıklarını itiraf etmiş, 6 kişilik grupla eylemi gerçekleştirdikten sonra Topçam kırsal kesimine kaçtıklarını anlatarak, eylemleri nedeniyle pişman olduğunu beyan etmişti.

VALİ ÇEVİK’E BOMBALI SALDIRI EMRİ

Öte yandan, Halil Şahin’in 5 Mart 1999’da Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e düzenlenen bombalı saldırı emrini verdiği de bildirildi. Saldırıda Vali Çevik yaralanmış, koruma polisi Nurettin Cinsoy, öğrenciler Fatma Dönmez ve Emrah Ersoy ile tüpçü Alpay Evirgen hayatını kaybetmişti.

Şahin’in yakalanması üzerine Vali Ayhan Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine yapılan saldırının emrini veren ismin yakalanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, şu görüşleri bildirdi:
"Bombalı saldırı düzenleyen teröristler beni cezalandırdıklarını düşündüler ama bana yapılan saldırı devlete yapılmıştı. Saldırı emrini veren kişinin yakalanmasından gerçek anlamda mutlu oldum. Devlet, faili yakalayarak gücünü bir kere daha göstermiştir."

KATILDIĞI EYLEMLER

• 6 Ağustos 1997 tarihinde Almus İlçe merkezine silahlı saldırıda bulunmak.
• 11 Temmuz 1998’de Almus Gümenönü mevkiinde askeri araçlara silahlı saldırı düzenlemek.
• 29 Kasım 1998’de Topçam kırsal kesimindeki Zindan Deresinde güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girmek.
• 31 Ekim 1998’de Tokat Yaykıl Orman İşletmelerine ait aracın yakılması.
• 13 Şubat 1999’da Erbaa İlçesi kırsal kesiminde iki vatandaşın katledilmesi.
• 1998 yılında Tokat sigara fabrikası önünde nöbet tutan polislere saldırı düzenleyerek 2 güvenlik görevlisinin yaralanmasına neden olmuştu.
• Köy muhtarı olan amcası Hamza Şahin’i, diğer yeğeni olan ve örgütün kırsal kesiminde bir süre kaldıktan sonra kaçan Yasemin Şahin’i 1999 yılında güvenlik güçlerine teslim ettiği gerekçesiyle öldürülmesi.
• 5 Mart 1999’da Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e bombalı saldırı düzenlenmesi emrini verdiği kaydedildi.

Niğde’de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, aralarında terör örgütü TKP-ML TİKKO’nun "Dede Ellez" kod adlı sözde genel sekreteri Halil Şahin’in de bulunduğu 7 kişi yakalanmıştı.

Bu arada, biri kadın 7 örgüt elemanının yaklaşık 10 yıldır Tokat, Amasya ve Sivas ve Ordu kırsal kesiminde bulundukları bildirildi.

Bostandere Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari