www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Futbol > Türkiye 2. & 3.Ligi

Türkiye 2. & 3.Ligi Türkiye 2. ve 3.liginden haberleri bu bölüm altında paylaşabilirsiniz.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 04-03-2013, 07:40 PM   #1
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen "Ligin en iyi futbol oynayan..."

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Osman Özköylü,''Sezon başından beri ligi büyük oranda lider olarak götürüyoruz ve ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biriyiz"dedi.

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, sahalarında oynadıkları karşılaşmalarda rakiplerinin galip gelmek için çok fazla tedbir aldığını ve konsantrasyonla maça çıktığını belirterek, bu sebeple puan kayıpları yaşadıklarını söyledi.

Özköylü, futbolcular Göksu Türkdoğan, Serdar Eylik ve kulüp menajeri Bülent Dener ile 75. Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Özköylü, ''iç sahadaki puan kayıplarına'' yönelik bir soru üzerine şöyle konuştu:
''Sezon başından beri ligi büyük oranda lider olarak götürüyoruz ve ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biriyiz. Bu anlamda iç sahada rakiplerimiz bizi yenmek için her zaman çok fazla tedbir alıyor ve konsantrasyonla maça çıkıyorlar. Bundan dolayı zaman zaman puan kayıpları yaşıyoruz. Özellikle iç sahada rakipler tamamen gol yememeye, kaybetmemeye dönük, 'en azından bir puan alırsam iyidir, ligin liderinden bir puan almak iyidir' mantığıyla sahaya çıkıyorlar. Tabi biz kazanmak için daha fazla risk alıyoruz, pozisyon üretmek ve gol bulmak için çabalıyoruz. Aldığımız risklere zaman zaman yaşadığımız pozisyon hataları veya bireysel hatalar eklenince maç kaybediyoruz.''

Özköylü, deplasmanda ise tam tersi bir durum yaşandığına işaret ederek, ''Deplasmanda takımlar kendi sahasında olduğu için kazanmaya dönük oynuyor. Bu oyun tarzı bize daha uygun. O zaman oyuncularımız daha etkili oluyor, daha rahat sonuca gidebiliyor, istediğimiz oyunu ortaya koyabiliyoruz'' dedi.

-''Çocuklarımı yılda bir ay görebiliyorum''-
Osman Özköylü, ''aile yaşantısına'' ilişkin bir soru üzerine, çocuklarının eğitimlerine Ankara'da devam ettiğini ve çok fazla göremediğini anlattı.

Hafta tatili haricinde ailesiyle bir araya gelemediğini ifade eden Özköylü, sözlerine şöyle devam etti:
''Aile yaşantımla alakalı çok büyük handikaplarım var. Çocuklarımı haftada bir tatil olduğumuz gün görebiliyorum. Yaklaşık 5 senedir böyle devam ediyor. Yılda çocuklarımı gördüğüm gün sayısı bir ayı geçmez. Çok büyük fedakarlık, özveri isteyen, insandan çok fazla şey götüren bir durum. Çocuklarımın, ailemin bana ihtiyacı olduğu zaman onların yanında olamıyorum. Bu maalesef bizim işimizin en zor tarafı, ama yapacak bir şey yok. Bu şekilde çalışmak zorundayız. Ailemde istemeye istemeye bu duruma alıştı.''

Özköylü, futbolcuların ailelerini yanlarında getirebildiklerini, ancak teknik direktör veya antrenörlerin böyle bir şansı olmadığını dile getirerek, ''Futbolcu olsanız 1 veya 2 senelik anlaşma yaptığınız zaman burada ne kadar kalacağınız bellidir, ama bir teknik direktör veya antrenörün bir kulüpte ne kadar çalışacağı ile alakalı hele hele bizim ülkemizde net bir yanıt yok. Bu 3 hafta, 3 ay, 3 yıl da olabilir. O nedenle ailemizi yanımıza getiremiyoruz'' diye konuştu.

-Melo'nun kurtardığı penaltı-
Devre arasında Sanica Boru Elazığspor'dan transfer edilen Göksu Türkdoğan'a ''Galatasaray ile oynanan karşılaşmada kaçırdığı penaltı sonrasında neler hissettiğinin'' sorulması üzerine genç futbolcu, ''Son dakikaydı, 1-0 mağluptuk, oyuna sonradan girmiştim. Penaltıyı atsam Galatasaray gibi büyük bir takımdan 1 puan alacaktık. Ben ilk defa hayatımda penaltı kaçırdım. O fırsatı değerlendiremedim. Her şeyde bir hayır vardır derler. Penaltıyı kaçırdıktan sonra öz güvenim arttı. Hayatımda önemli bir andı'' dedi. Konuşmaların ardından Özköylü ve futbolcular öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 2 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 2)

Mesaj kurallari