www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 02-03-2006, 08:22 PM   #1
djcrueL
ÇaKaL Üye

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 1,350
Teşekkür Etme: 61
Teşekkür Edilme: 1,454
Teşekkür Aldığı Konusu: 518
Üye No: 11
Rep Puanı : 79583
Rep Derecesi : djcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond reputedjcrueL has a reputation beyond repute
Belirlenen Fiat D200 İÇİn TÜrkÇe İsİm Önerİlerİ: MalkoÇoĞlu, Tarkan...

Fiat için Malkoçoğlu önerisi Fiat'ın D200 projesinin sırrı çözüldü. Bursa'da Grande Punto'nun sedanı üretilecek. Otomobil için Türkçe isim arayan Tofaş'a, Malkoçoğlu, Tarkan gibi Türk kahramanlarının ismi önerildi.

Fiat'ın D200 kod adıyla Türkiye'de Bursa Tofaş tesislerinde üretmeyi planladığı otomobilin sır gibi saklanan ayrıntıları belli oldu. Fiat, Bursa'da Grande Punto'nun sedan versiyonunu üretecek. Ancak, otomobilin adı Grande Punto olmayacak. Tofaş CEO'su Alfredo Altavilla, daha önce yaptığı bir açıklamada D200 için Türkçe bir isim aradıklarını söylemişti. Altavilla, tüm dünyada telaffuzu kolay, akılda tutulabilir bir Türkçe isim üzerinde çalıştıklarının duyulmasının ardından Türkiye'nin dört bir yanından öneriler geldiğini anlattı. D200 için sayısız e-mail, telefon ve faks yoluyla öneri aldıklarını söyleyen Altavilla, "Çünkü Türk halkı hakikaten D200'ün, Türkçe isim taşıyacak olmasından dolayı gurur duydu ve bunu görmek benim açımdan çok mutluluk verici bir gelişme'' dedi.

300 İSİM ÖNERİSİ GELDİ
Şu anda ajansların yoğun bir şekilde çalıştığını, kendisinin de eline ulaşan bu teklifleri ajanslara ilettiğini dile getiren Altavilla, ismin 4 hafta içinde netleşeceğini belirterek, şunları söyledi: "Çok farklı öneriler var. Kimi öneriler arasından Türkiye'den bazı şehirler ve yöre isimleri var. Aynı zamanda eski Türk kahramanlarının isimleri de öneriliyor. Öneriler arasıda kuş isimleri de var. Şu ana kadar 300 öneri aldık. Ayrıca milyar dolarlık şirketleri yönetenler, vakit ayırıp beni arıyorlar (sizinle yüz yüze tanışmıyoruz ama D200 için bir isim aradığınızı duydum, benim aklıma çok ilginç bir fikir var) diye bana ulaşıyorlar. Bunlar başka sektörlerde faaliyet gösteren insanlar, ama hepsi bu projeye çok yakından ilgi gösterdiler.''

ALBEA'DAN FARKLI
Sabah'ın, fotoğrafını ele geçirmesiyle Bursa'da üretilip dünyaya Türkçe isimle ihraç edilecek D200'ün bütün sırları açığa çıkmış oldu. Boyutları büyüyen Grande Punto'nun bulunduğu segment Fiat tarafından B artı olarak tanımlanıyor. Yeni otomobilin Türkiye'de üretilen ve B segmentinde yer alan Albea sedan modelinin satışlarını olumsuz etkilememesi için D200 yani Grande Punto sedan C segmenti olarak tanıtılacak. Brezilya ve Çin'de de üretilecek Grande Punto Sedan'ın lider üretim merkezi Türkiye olacak. Tofaş Bursa tesislerinde üretilen Palio, Albea, Marea, Doblo'nun yanına bir de Grande Punto sedan eklenecek. Fiat'ın 17 çeyrek üst üste eksi hanesini, artıya çevirmeyi başardığını ifade eden Altavilla, 2005'in kendileri için başarılı bir yıl olduğunu anlattı. 2005 yılının başında öncelikle idari ve teknik konularla ilgili sorunların üzerine gittiklerini daha sonra ise yeni modellerle büyük başarı kazandıklarını anlatan Altavilla, bunun da kârlılıklara yansıdığını söyledi.

SABAH

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari