www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Diğer Spor branşları

Diğer Spor branşları Futbol haricindeki diğer spor branşları hakkındaki herşey bu bölüm altında..

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 07-04-2009, 06:31 PM   #1
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen Liseli şampiyon Fenerbahçe'den ilgi bekliyor!

Liseli şampiyon Fenerbahçe'den ilgi bekliyor!
Atletizm sırıkla yüksek atlamada Dünya Liseler Şampiyonu olan Ümit Sungur, Fenerbahçe'nin lisanslı sporcusu olduğunu vurgulayarak, ''Kulübüm Fenerbahçe'den ilgi bekliyorum'' dedi.
Estonya'nın başkenti Tallin'de 25-30 Haziran tarihleri arasında yapılan Liselerarası Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, sırıkla yüksek atlamada 4.32'lik derecesiyle şampiyon olan Ümit Sungur'a, okulu Ankara Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde bir tören düzenlendi.

Okul Müdürü İsa Erol, öncelikle ülkenin, sonra da okulun gururu olduğunu söylediği Ümit Sungur'a okulun şildini verirken, son sınıf öğrencisi Ümit'e arkadaşları da bir buket çicek verdi.

Yapılan törenden sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada Ümit Sungur, 3 yıl ENKA adına yarıştığını, geçen yıl Fenerbahçe'ye transfer olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe beni transfer etmek için 2.5 yıl uğraştı. 20 yıldır sırıkla atlamada kırılamayan gençler Türkiye rekorunu kırdım. Bugüne kadar girdiğim 10 müsabakanın 7'sinde Türkiye rekoru kırarak şampiyon olurken, şimdi de dünya şampiyonu oldum. Fenerbahçeli yöneticilerimin beni aramasını ve ilgilenmesini istiyorum'' dedi.

-İDDİALI HEDEF-
Ümit Sungur, gelecekteki hedefinin ise bu alanda dünyanın en iyi ve en başarılı sporcusu haline gelmek olduğunu vurguladı.

Genç atlet, ''Burada sizlerin önünde söz veriyorum. Öncelikli hedefim, bir Türk'ün çıkıp 6 metre atladığını tüm dünyaya göstermek. Ardından da dünyanın bu alandaki en iyi sporcusu Sergei Bubka'nın rekorunu egale edeceğim'' diye konuştu.

-TİŞÖRT PARASIYLA SPORCU MASRAFI KARŞILIYORLAR-
Okulun beden eğitimi öğretmenlerinden Kamil Doğan ise Türk sporunun ilgisizlik ve desteksizlik yüzünden bir noktaya gelemediğini ifade ederek, şöyle konuştu:
''1982 yılında atletizm branşını açan okulumuzun spor etkinlikleri, bugün bir hayli ileri düzeye ulaştı. Bir çok dünya ve Türkiye şampiyonumuz var. Bütün bu başarıları kendi imkan ve kaynaklarımızla yaptık. Kimseden bir kuruş fayda görmediğimiz gibi, ilgi de gösteren olmadı. Okulumuz öğretmenlerinin yaptığı tişörtleri öğrencilere, velilere ve öğretmen arkadaşlara satarak, elde edilen geliri, sporcularımızın katıldığı Türkiye şampiyonaları ve öteki etkinlikler için harcıyoruz.''

Daha sonra, okulun kütüphanesinde Ümit Sungur adına bir kokteyl düzenlendi.
styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari