www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Her Telden > Güncel Haberler ve Olaylar > Bilim Ve Teknoloji Haberleri

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Bilim Ve Teknoloji`de ki tüm yenilikler tüm habeler ve aradığınız her şey...

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-11-2010, 01:02 PM   #1
`~fRedoRe.~ Esat`
Geçerken Uğradım

Kayit Tarihi: Jun 2010
Mesajlari: 148
Teşekkür Etme: 0
Teşekkür Edilme: 0
Teşekkür Aldığı Konusu: 0
Üye No: 101077
Rep Puanı : 10
Rep Derecesi : `~fRedoRe.~ Esat` is on a distinguished road
Belirlenen Bu sabit disk şaşırtıyor!

Seagate'ten Momentus XT

Yeni bir sabit disk alacaksanız, bu SSD ve klasik sabit disk karışımı ürünü görmeden karar vermeyin!

Seagate'in SSD ve HD karışımı sabit diski Momentus XT geliyor. Hem de 113 dolardan başlayan normal sabit disk fiyatına . Firmaya göre Momentus XT'nin odak noktası; performans ve kapasite.
Momentus XT, 4GB SSD kapasiteli ve 32MB DDR3 önbellek ile 7200-rpm bir Serial ATA sabit disk karışımı. Seagate henüz okuma ve yazma hızları vermese de uyguladıkları bazı testlerden bahsediyor; "Bir SSD'nin başlatma hızının 5 saniyesi dahilinde, 300GB bir Westen Digital Velociraptor'dan 15 saniye daha hızlı ve bizim eski Momentus diskimizden 36 saniye ilerisinde."
Diskin ilginç yanı ise SSD'yi kullanışı; disk bir yazılım sayesinde kullanıcının neleri sevdiğini, bilgisayarın neler kullandığını anlıyor ve SSD kısmı ile sabit diskin performansını ideal hale getiriyor.

Akıllı sabit disk!

Seagate Momentus XT ile beraber yeni yazılımını da tanıttı; "Adaptive Memory(uyabilir hafıza)" . Yazılım kullanıcı sistemi ilk kez başlattığında küçük şeyleri, işletim sistemini ve en çok kullanılan uygulamaları öğrenmeye başlıyor.
İkinci başlatmada yazılım, sistemin tüm özelliklerini ve alışkanlıklarının %80'ni biliyor. Üçüncü başlatmada ise diskin optimizasyonu en yüksek seviyeye ulaşıyor ve orada kalıyor.
Seagate'in anlattığına göre hangi verilerin diske yazılacağını işletim sistemi değil, sabit diskin içindeki yazılım belirliyor. Ayrıca sabit disk işletim sistemi ayırt etmeksizin çalışacak.
250GB,320GB ve 500GB olacak modellerin fiyatları ise sırasıyla 113 dolar, 132 dolar ve 156 dolar.

EESSAATT

Cs v1.5 OnLinee (:

Maçç

Adammısın Adam oLduqunu Göster !
ÇocukLuk Yapma. !!!

www.Cakal.net (: Biz Burdayiz

`~fRedoRe.~ Esat` Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari