www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 07-07-2007, 10:13 AM   #1
Nǿ ŦΞДЯ™
Forum Kalfası

Nǿ ŦΞДЯ™ 'in Avatari

Kayit Tarihi: Dec 2006
Mesajlari: 7,221
Teşekkür Etme: 75
Teşekkür Edilme: 78
Teşekkür Aldığı Konusu: 60
Üye No: 24380
Rep Puanı : 3451
Rep Derecesi : Nǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond reputeNǿ ŦΞДЯ™ has a reputation beyond repute
Belirlenen 07/07/07 - Morgda dirildi şampiyon oldu

Ağır yaralıyken öldü sanılarak konulduğu morgdan sağ çıkan genç kızın iki ayağıda felç oldu. Onlarca ameliyat geçirdi.

Ama o azmiyle hayata tutundu ve okçulukta Türkiye şampiyonu oldu 1.Karadeniz Oyunları'nda, Bedensel Engelliler Okçuluk Branşı'nda yarışan milli sporcu Gülden Pürselim'in herkese örnek olacak bir hayat hikayesi var. Yaklaşık 15 yıl önce Trabzon'daki evlerinde bulunduğu sırada tüp patlaması sonucu korkarak kaçmaya çalışırken balkondan düşen Pürselim, kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı. Ancak durumu umutsuz gören doktorlar genç kızın ailesine, "İç kanama geçiriyor, yaşaması mümkün değil. Istırabından kurtarmak için ameliyata alıyoruz" dediler.

UMUDUNU HİÇ YİTİRMEDİ

Geçirdiği ameliyattan sonra 3 gün boyunca kendine gelemeyen Gülden, öldüğüne karar verilince morga getirildi. Morga yatırıldıktan bir süre sonra ağabeyi tarafından parmaklarındaki hareketlilik fark edilen genç kız, o sırada kendine geldi. Ve uzun sürecek bir tedavi süreci başladı. Çok zor günler yaşayan Gülden, defalarca ameliyat masasına yattı. Ancak çektiği acılar, umudunu söndüremedi. İki ayağı felç olmasına rağmen, değnek yardımıyla yürümeye başladı. Hayata yeniden döndükten sonra yerel bir kanalda DJ'lik yaparak kültür sanat programları sunmaya başladı ve ardından okçulukla tanıştı.

TRABZON’DA BİR TEK O VAR

Okçuluk çalışmalarına başladıktan sonra hayata daha da bağlandığını söyleyen Gülden, Şu anda aktif olarak bu sporu yapan Trabzon'da sadece benim” diyor. Yaklaşık 11 yıldır okçuluk yapan Pürselim, ''Çok düşük puanlarla başladığım bu sporda başarılı sonuçlar aldım. Yaklaşık 22 kez Türkiye birinciliği elde ettim. Bunların bir çoğu resmi olarak teyit edilmiş, bazıları ise yazılmadı. Avrupa şampiyonu olmuş arkadaşımızı geçerek Türkiye şampiyonluğu yaşadım. İleride de Avrupa şampiyonası var. Hedefim orada da başarılı olmak. Benim üzerimde büyük emekleri olan hocalarıma teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmeyeceğim'' diye konuşuyor.

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari